Szinte minden gyártó, így a mobiltelefonok gyártói is folyamatosan azon dolgoznak, hogy egyre inkább környezetbarát termékeket dobhassanak a piacra. Állandóan fejlesztik az újabbnál újabb, biológiailag lebomló anyagokat és a tisztább energia felhasználásának lehetőségeit.
A Mobil Világkongresszuson 2016-ban, a Kyocera bemutatott egy napelemes mobiltelefon prototípusát. Beismerték, hogy ez az új technológia még nem áll készen arra, hogy kiváltsa a hálózati adapteres töltésű készülékeket, viszont jó úton halad efelé.
Ez a mobiltelefon elsősorban olyanoknak lett tervezve, akik kültéri munkát folytatnak. Illetve, azok számára is ajánlott az alkalmazásuk, akik gyakran tartózkodnak hosszabb ideig távol az egyéb töltési lehetőségektől, mint a túrázók vagy hegymászók.
Jelenleg, a cég állítása szerint, ezzel a technológiával három percnyi napfürdő, egy percnyi telefonálásra elegendő áramot tud tölteni a készülékbe. Ez nagyjából arra elég, hogy vész esetén segítséget lehessen hívni a szabadban.
Egy másik ígéretesnek tűnő lehetőség, mely alternatív energiát használ, a 2009-es Mechanical Mobile mobiltelefon prototípusa, melyet Mikhaié Stawsky tervezett és napenergia helyett kinetikus energiát hasznosít a működéséhez.
Tervek szerint a készülék úgy tölti fel magát, hogy az ujjunk körül pörgetjük. Ennek a nagy előnye, hogy bárhol fel tudjuk tölteni a mobiltelefont, nem vagyunk helyhez vagy kiegészítő eszközökhöz kötve.